pátek 29. března 2013

RE ~ Upíří deníky: Probuzení

Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.

Autor: L. J. Smith
Díl: 1
Vydání: 2009, Fragment
Počet stran: 248
Zakoupit můžete zde.Anotace
V dobách kvetoucí italské renesance se bratři Damon a Stefan Salvatore bezhlavě zamilovali do krásné mladé upírky Katherine. Ačkoli bylo její srdce dost velké pro oba, každý z nich ji chtěl mít jen pro sebe. Jejich nesmiřitelný souboj o Katherininu přízeň však vedl k její smrti, po které zůstali dva nesmrtelní, na smrt rozhádaní chlapci se zlomeným srdcem...Po několika staletích se má boj Damona a Stefana opakovat. V malém americkém městě se seznámí s krásnou a chlapci obletovanou studentkou Elenou, jejíž podobnost s Katherine je neuvěřitelná...

...všichni kluci po mně touží, ale já chci jen Stefana. Je krásný, tajemný a donedávna mně ignoroval a vyhýbal se mi... Asi už vím proč. Má totiž děsivé tajemství, které znám jen já...
Toto je první díl v edici Upíří deníky.  

~~~~~~~~~~~~~~~

V prvním díle se Stefan přestěhuje do Fell´s Church a nastoupí na střední školu. Stefan je fešák a Elena je krásná mladá dívka, kterou by chtěl kdejaký student zdejší školy. Elena si udělá na Stefana zálusk. Stefan se jí snaží vyhýbat, aby ji uchránil před ním samotným. Později, když ji zachrání před znásilněním a možná také život, začnou spolu chodit. Po děsivé smrti zamaskovaného pana Tannera na Halloweenském večírku ve školní tělocvičně, Tyler přesvědčí všechny že za smrt Tannera může Stefan. Elena chtěla říct Stefanovi, že ho hledají celé davy z tělocvičny, ale kdyby za ním šla, přivedla by je přímo k němu. Matt pochopí z Elenina pohledu o co jí jde a Stefana varuje. Později se Elena vytratí z tělocvičny a míří přímo do penzionu za Stefanem. Tam ho najde na střeše, kde se právě krmí holubicí. Když se od Stefana snaží vzdálit, staré zábradlí nevydrží její nápor a Elena padá z třetího patra. Stefan jí však život zachrání díky jeho nadpřirozeným schopnostem a později jí vypráví jak se z něj stalo to, co je. 
Ke konci příběhu v prvním díle se v lese před Stefanem objeví druhý z bratrů Salvatore Deamon. Ukazuje Stefanovi že je silnější a že má lepší síly.Což je pravda. Úplný konec je když se Stefan neobjeví po uběhlé noci ve škole a Elenina kamarádka Meredith jí zdělí, že policie hledala Stefana v penzionu kde nebyl a našli jeho opuštěné auto.Díky tomu si policie a všichni okolo myslí, že je Stefan vinen a proto utekl. 

Protože jsem prvně viděla celý seriál, tak jsem prvně nad knihou kroutila hlavou. Pak se mi ale zalíbila. Hodně se mi líbí ty části kdy si Elena píše do deníku. To mě hodně bavilo. I když například Elena má být podle knihy modrooká blondýnka, tak se moje představivost řídila seriálem. Jediná věc, co mě na knize opravdu vadila je, že Caroline je Eleny nepřítel a že namísto bratra Jerremyho má Elena malou sestřičku. Z počátku jsem myslela že knížku zahodím stranou, protože se všechno tak liší od milovaného seriálu. Konec konců, kniha se mi začala opravdu líbit, další díly bych si chtěla také přečíst. Líbil se mi styl, jakým byla knížka napsána. Miluju scénu kdy Stefan "namlátí" Tylerovi, protože Tylera nemám ani v seriálu zrovna v lásce. 
Hodně jsem srovnávala knihu se seriálem, ale bylo těžké knihu jinak popsat, když seriál znám snad nazpaměť. Tak za to se omlouvám, ale myslím že deníky jistě všichni četli. A kdo ne, tak by si měl pospíšit.

Celkově má tato série momentálně asi 12 dílů Upířích deníků a 5 dílů Stefanových deníků, které jsou podle seriálu.

7 z 10 bodů
Zdroje
Obrázky - vlastní fotografie, google.com, weheartit.com


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za komentář =)